Дренаж на дачній ділянці

Надлишок вологи на вашій заміській ділянці може стати фатальним для багатьох городніх культур. Хоча цього можна уникнути, налагодивши дренаж на садовій ділянці, і назавжди позбутися цієї проблеми.
Дренаж на дачі можна зробити у двох варіантах: це закритий, який буде вологу, яка проникла в грунт, і відкритий, він призначений для відводу талих і дощових вод. Хоча практика показує, що домогтися найкращого результату можна за допомогою комбінованого дренажу на садовій ділянці.
Створюючи таку систему на дачі, необхідно врахувати всі властивості місцевості і грунту, інакше помилки, допущені при проектуванні дренажу, можуть привести до засухи грунту, і зробити його практично не придатним для вирощування культур. Було б правильно скористатися послугами фахівців у цій галузі.
Відкритий дренаж на дачі, як відомо, призначений для захисту грунту від талих і дощових вод. Складається він з декількох широких, але неглибоких канав викопаних під нахилом, які дозволяють зайвій воді витікати з вашої ділянки, і не застоюватися на ньому. Добре, якщо зайву воду є куди відвести, тобто струмок, річка або яр. Якщо природного водоприймача поблизу немає, доведеться виготовити штучний. Обсяг його повинен дозволяти поміщатися всій зайвій воді, яка відводиться з вашої ділянки. Згодом воду можна використовувати для поливу або періодично доведеться її відкачувати.
Пинцип роботи закритої системи дренажу на садовій ділянці, в принципі не відрізняється від дренажу на садовій ділянці відкритого. Єдине - розташовується дренаж закритої системи під землею, на глибині до 1,5 м. При виготовленні, через всю ділянку прокопується кілька траншей під нахилом, які об'єднуються в одну загальну , яка відводить воду за межі вашої ділянки. Точкою збору зайвої вологи також є або штучне водосховище, або річка і т.д.
При виготовленні дренажу закритого типу на дно засипається щебінь без утрамбовки висотою 20см. По пустотах між щебенем вода і буде йти. Щоб траншея не забилась мусором, поверх щебеню насипається пісок, шаром 25см. Після цього канаву можна засипати родючим грунтом. Подушка з піску на довгі роки здатна захистити канал від замулювання.
І все ж щоб уникнути помилок при розрахунках і створенні дренажу на садовій ділянці та не порушити стан родючого шару грунту, краще отримати консультації у фахівців.

 

Поделись с друзьями: 
головне в цій справі не перестаратися, а то вийде дуже сухо і рослини не будуть рости, а ось було б цікаво чи є де розрахунок для різних тип грунтів та кількості річних опадів діаметр і кількість дренажних труб?

Добавить комментарий

Статьи по теме: Практика в саду

Практика в саду, Уход за садом
пятница, 7 июля, 2017 - 23:31
Практика в саду, Уход за садом
четверг, 15 июня, 2017 - 18:33
Практика в саду, Уход за садом
среда, 14 июня, 2017 - 00:38
Практика в саду, Уход за садом
понедельник, 22 мая, 2017 - 23:56