Добавить комментарий

Виростіть прекрасну бегонію Копакабана з насіння

Серед величезного розмаїття квітів, якими ми прикрашаємо свої оселі, особливе місце займає бегонія. Вона володіє особливим, невагомим, лише їй притаманним шармом, тендітною привабливістю і ніколи не набридає, чим створює вагому конкуренцію популярній у ландшафтному дизайні пеларгонії і, навіть, петунії. 
Тим паче, що сучасні гібриди бегонії витривалі, прості у догляді і розмноженні. Селекційні компанії постійно розширюють асортимент та пропонують все нові і нові види: від невеличких прямостоячих видів до розкішних ампельних з численними каскадними пагонами; зі звичайними і махровими квітами, забарвлення яких охоплює чи не всю кольорову палітру.
Одним із найрозкішніших видів є бегонія болівійська (Begonia boliviensis), яка  на початку вегетації росте прямо, а з часом випускає безліч пагонів, довжиною до 40 см які, опускаючись донизу, утворюють живописні квітучі «зарості». Під час цвітіння рослина повністю вкривається. Окрім того, на відміну від інших бегоній, болівійська прекрасно росте під прямим сонячними променями. 
Та навіть серед болівійських бегоній є своя королева - бегонія Копакабана F1 – неймовірно популярна новинка компанії із світовим ім’ям - Cherny. Бегонія Копакабана F1 відмінно пристосовується до будь-яких умов вирощування: засухи, дощу, яскравого сонця, тіні, що корінним чином змінює та розширює можливості її використання у дизайні! Ця каскадна бегонія - ідеальний вибір для оранжерей, зимових садів, балконів, садових ваз та вазонів. Вона прекрасно виглядає як у великих підвісних корзинах і садових кадках, так і на альпійських гірках, бордюрах і клумбах, де з її допомогою можна створити неперевершений квітучий килим. 
Технологія вирощування бегонії з насіння
Насіння бегонії відзначається дуже маленькими розмірами, тому для зручності висіву і забезпечення оптимальної густоти стояння рослин компанія Cherny постачає їх у вигляді гранул.
Висів насіння
Щоб ваша бегонія зацвіла в травні, посів насіння на розсаду рекомендуємо провести в січні. Для цього:
•    Оберіть універсальну грунтосуміш чи спеціальний субстрат «Бегонія» чи «Глоксінія» 
•    Насіння висійте поверхнево( не присипайте землею), зволожте теплою водою з пульверизатора та накрийте покривною плівкою 
Головну частину роботи ви вже зробили, тож все що залишається – це підтримувати протягом всього періоду проростання насіння температуру у діапазоні 21-23°С, а вологість повітря - 95-100%. 
 Зверніть увагу, що зволоження субстрату необхідно проводити водою кімнатної температури за допомогою розпилювача (пульверизатора) та провітрювати імпровізований міні-парничок хоча б раз на день. 
За таких умов вирощування, перші сходи з’являються через 10-16 днів, після чого покривну плівку можна знімати. Далі приступайте до наступного етапу вирощування.
Догляд за сходами
До появи перших справжніх листочків температуру продовжуйте витримувати в діапазоні 21-23°С.  Поливи скоротіть, але не допускайте пересихання ґрунту – він має бути постійно вологим по всьому об’єму ємності для вирощування.
 Через те, що вигонку розсади ми проводимо у зимовий період, для болівійська бегонії – рослини довгого дня -  спостерігається гостра нестача світла. Це затримує ріст сходів, вони витягуються і утворюють слабку кореневу систему. Щоб уникнути таких неприємностей, розміщуйте ємності із сіянцями у максимально освітлених частинах дому та використовуйте лампи денного світла. Тривалість світлового дня має становити 14-16 годин. 
Після появи перших справжніх листочків, рекомендуємо знизити температуру до 18-20°С та трішки зменшити полив. Це дасть повітрю більший доступ до кореневої системи. У цей період можна починати підживлення азотними добривами 2 рази на тиждень. 
Такі умови витримуйте до появи 2-3 справжніх листочків.  Після чого проведіть першу пікіровку у більші ємності. Коли розсада приживеться (активно росте) – проведіть підживлення комплексним добривом.
 Приблизно через місяць проведіть другу пікіровку. На даному етапі варто надати перевагу калійним добривам. Внесення яких позитивно впливає на загальний стан здоров’я рослин та їх розмір – вони стають компактнішими. Застосування добрив з високим вмістом азоту може призвести до пошкодження коренів.
Весь процес вирощування розсади займає 14-17 тижнів. 
Догляд за дорослими рослинами
Бегонія Копакабана F1 невибаглива у догляді та прекрасно призвичаюється до будь-яких умов вирощування.
Надає перевагу сонячним місця, більше того, вона прекрасно росте навіть під палючими сонячними променями. Це вологолюбна рослина, проте не зловживайте цим – від перезволоження вона може загинути. Поливи проводьте теплою, нехолодною водою. За жаркої погоди обов’язково обприскуйте повітря навколо рослини з пульверизатора. 
Під час бутонізації і цвітіння (травень-серпень), підживлюйте бегонію Копакабана , чергуючи органічні (найкраще в пропорції 1:10) і мінеральні добрива 2 рази на місяць, а з вересня до жовтня – 1 раз.
Квіти – маленькі посмішки Землі! Тож посміхайтесь – вирощуйте квіти!

Редакція висловлює подяку за допомогу при створенні статті компанії "Бадвасі"

Поделись с друзьями: